Kinobox.cz
Vyhledávání Filmové Novinky Premiéry Seznam filmů Filmové profese Žebříček Informace o Českem lvu Statistická data Kontaktní údaje
  
Rozšířené vyhledávání
Filmografie
Profesní
Kombinovaná
Žánrová
Podle hlasování
Ostatní
Biografie / Foto
Ceny
Odkazy na Webu
Reklama
Jaromír Hanzlík

Datum narození: 16. února 1948, Český Těšín

Již za středoškolských studií na gymnáziu působil v hereckém kroužku. Po maturitě se přihlásil na DAMU, ale pak dal přednost angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působí od roku 1966. Od samého začátku hrál velké role. Slavný je jeho Hamlet a Car Fjodor. Jeho častou divadelní partnerkou byla Daniela Kolářová, se kterou vytvořil oblíbenou hereckou dvojici.

Hrál v desítkách inscenací, filmů a TV seriálů pro děti i pro dospělé. Např. Jak je důležité míti Filipa, tv. seriál Žena za pultem, Ikarův pád, seriál Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města, Dynastie Nováků a další.

V jeho první TV roli zlého pionýra v mládežnické inscenaci Taková loď si jej všiml Zdeněk Sirový a obsadil ho do hlavní role 17-ti letého Honzy, prchajícího s kamarádem před zodpovědností za domněle spáchanou vraždu v psychologickém filmu Finský nůž. Nejlepší role vytvořil v Menzelových zpracováních Hrabala Postřižiny a Slavnosti sněženek.

V druhé polovině osmdesátých let se věnuje více divadlu a na filmovém plátně se objevuje jen zřídka. V roce 1997 se vrací po dlouhém pobytu v zahraničí i na plátna našich kin v titulní roli rytířské pohádky O perlové panně. Od tohoto roku také uvádí TV cyklus Úsměvy ..., ve kterém představuje osobnosti českého filmu.

V roce 2001 zaujal postavou bezdomovce v televizním filmu Svědek. V současné době natáčí seriál Nemocnice na kraji města po 20 letech.

Jeho otec působil na operetních scénách. On sám hrál dětské role
v TV inscenacích a zaujal již v představeních divadelního kroužku malostranské střední školy (gymnázia). V roce 1966 se bez oficiálního studia herectví stal členem souboru Divadla na Vinohradech, kde vytvořil řadu významných rolí. V 7O. letech patřil k nejpopulárnějším hercům mladší generace. V 90. omezil svoji uměleckou činnost (bez trvalého divadelního angažmá) a mimo občasné filmové a TV role se věnonuje mimodivadelním podnikatelským aktivitám. V roce 1997 začal moderovat cyklus TV
programů o českých filmových hercích Úsměvy.
... FP 12/93
Pokračoval v rodinné tradici a vážně se zajímal o herectví . Poprvé vynikl ve školních představeních malostranského gymnázia. Před studiem na DAMU dal přednost angažmá ve Vinohradském divadle, kde hrál od roku 1966 až do počátku devadesátých let. Z televizních chlapeckých rolí přešel do filmu, který mu nabídl hned na počátku velké a zajímavé úkoly: FINSKÝ NůŽ (1965), BLOUDĚNÍ (1965), KOČÁR DO VÍDNĚ (1966), ROMANCE PRO KŘÍDLOVKU (1966). V sedmdesátých letech hrál v populárních filmech SLASTI OTCE VLASTI (1969), NOC NA KARLŠTEJNĚ (1972), JAK UTOPIT DOKTORA MRÁČKA (1974), LÉTO S KOVBOJEM (1976) a stal se nejoblíbenějším hercem mladší generace. Byl dlouhé roky obsazován do postav mladíků, ale filmy Jiřího Menzela POSTŘIŽINY (1980) a SLAVNOSTI SNĚŽENEK (1983) mu pomohly přehrát se do rolí středního věku. V devadesátých letech se převážně věnuje mimouměleckým aktivitám, ale stihl si zahrát v pohádkách NESMRTELNÁ TETA (1993) a O PERLOVÉ PANNĚ (1997). Od roku 1997 uvádí televizní vzpomínkový pořad ÚSMĚVY, který je věnován hereckým osobnostem českého filmu.
Zdroj: Sběr

Fotoska
Fotoska
Kinobox.cz
Přihlášení
Přihlašovací jméno:
Heslo:
Registrace
Nový uživatel
Reklama

 Novinky na DVD
Bestiář
Hodíme se k sobě, miláčku?
Kvaska
Obsluhoval jsem anglického krále
Pusinky
ROMing
Skalpel, prosím
Tajnosti
Třetí princ
Vratné lahve Seriály na DVD
Arabela
Četnické humoresky
F.L. Věk
Chalupáři
Létající Čestmír
My všichni školou povinní
Návštěvníci
Taková normální rodinkaReklama


 
Filmové novinky Premiéry Seznam filmů Filmové profese Žebříček Informace o Českém lvu Statistické ůdaje Kontakt
© 1995 - 2008, České filmové nebe. Všechna práva vyhrazena.